Ako na starostlivosť o pleť? Dodržiavajte tieto základné 3 pravidlá!

LifeStyleMóda a krásaNávodyZaujímavostiZdravie

Starostlivosť o pleť sa nemusí týkať len žien, no v súčasnosti sa do nej dostávajú aj muži. Predsa len sa problémy s pleťou dotýkajú aj ich a ani oni sa boja prvých vrások. Či už ste žena alebo muž, mali by ste dodržiavať tieto 3 základné pravidlá, o ktorých vám budeme hovoriť v tomto článku. Je to to najjednoduchšie, no vďaka tomu dosiahnete zdravú, pevnú a bezproblémovú pokožku.

Ako na starostlivosť o pleť? Dodržiavajte tieto základné 3 pravidlá!

Ako na starostlivosť o pleť? Dodržiavajte tieto základné 3 pravidlá! (Foto: pixabay.com)

Čistenie je kľúčom k bezproblémovej pleti

Ak by ste sa spýtali profesionála, čo je podľa neho najdôležitejšie na čistú pleť bez vyrážok a zanesených pórov, tak by vám automaticky odpovedal, že je to správne čistenie pleti. Ale čím si ju vyčistiť? Je viacero možností – odličovače, micelárne vody, gély, špeciálne čistiace utierky. Dôležité je, čistiť si pleť každé ráno a večer. Ak ste mali na pleti cez deň make-up, tak ho nezabudnite odstrániť pomocou odličovača a potom ešte pleť v druhom kroku vyčistiť. Na vatový tampónik si potom nakvapkajte trochu toneru a tým zistíte, či ste si pleť dostatočne vyčistili.

Hydratácia nie len suchej pokožky

Často sa stáva, že sa ľudia s mastnou pleťou krémom vyhýbajú. Veď prečo by ich mali používať, keď majú pleť premastenú a chcú sa toho práve zbaviť. No nie je to úplne tak, a aj keď máte pleť mastnú, tak ju nemusíte mať dostatočne vyživenú. Aj mastnú pleť je dôležité krémovať, pretože keď ju budete čistiacimi gélmi a odličovačmi presušovať, ešte viac sa začne mastiť. No a to bude potom spôsobovať viac problémov na pleti. Skúste si preto nájsť krém, ktorý vám bude vyhovovať, hydratovať a nebude upchávať póry.

Starostlivosť navyše – doma aj u profesionála

Tak, keď už si pleť poriadne čistíte a hydratujete, máte veľmi dobrý základ. No ak chcete mať peknú pleť a odďaľovať prejavy starnutia, mali by ste pre ňu spraviť ešte čosi navyše. Skvelé sú na toto domáce pleťové masky a občas si môžete dopriať aj návštevu u profesionála. Ten vám pleť vyčistí a vyživí tak, ako by ste doma nedokázali. Samozrejme, takéto procedúry nie sú najlacnejšie, preto stačí, ak navštívite profesionála raz za dva až tri mesiace.

Comments are closed.