Ako na mravce v byte aj dome?

Mravce vedia byť pomocníkmi prírody, no keď sa vám nasťahujú do domu alebo bytu, stanú sa z vás veľký nepriatelia. Ak sa nasťahujú do pečiva, múky, ryže či kadečoho sladkého, neostáva nič iné, ako všetko povyhadzovať. Mravce v záhrade nie sú žiadny problém, no keď sa začnú predierať do domu, vtedy to už problém je. Ako sa ich účinne zbaviť?

Ako na mravce v byte aj dome?

Ako na mravce v byte aj dome? (Foto: unsplash.com)

Mravce či už v byte, ale veľmi častým prípadom sú práve rodinné domy kde spôsobujú rôzne závady. Niekedy môžu spôsobiť aj samotné upchatie kanalizácie. Ak sa táto situácia prihodí aj vám neostáva vám nič iné len volať inštalatérov a v krajnom prípade aj deratizérov. Avšak ak nenastane spomínaná kritická situácia, poradíme vám niekoľko dobre mienených rád ako sa snimi vysporiadať.

Nájdite miesto ich hniezda

To vám pomôže rýchlejšie sa ich zbaviť, pretože ak nájdete miesto, dokážete ho zničiť a mravce sa budú musieť presunúť. Mravce sa začínajú poriadne rozliezať po 2 až 3 rokoch, takže keď im hniezdo zničíte, máte chvíľku oddychu od invázie mravcov vo vašej kuchyni. Hniezda hľadajte skôr na teplejších a vlhkých miestach, pretože tieto podmienky im vyhovujú najviac. Takže pre nich ideálne miesta sú pod kameňom, v rôznych rohoch, zákutiach a tesne pod zemou.

Rôzne pomôcky na mravce a domácich škodcov sú taktiež dobrým riešením. Kúpite ich aj online s doručením na druhý deň. Obľúbený je obchod 4Home, pri nákupe môžete využiť aj zľavové kupóny https://www.kuponyzdarma.sk/4home-sk/ a ušetriť nemalé peniaze.

Domáce prípravky proti mravcom

Ak nechcete používať vyslovene chemické prostriedky proti mravcom, ktoré by mohli byť nebezpečné aj pre vaše deti alebo domácich miláčikov, vyskúšajte overené domáce recepty. Keďže si mravce na svojich cestičkách zanechávajú pachovú stopu, podľa ktorej sa potom riadia ostatné mravce, zničte im ju nejakým silným korením alebo inými prísadami. Ideálne sú na to čierne korenie, soľ, kypriaci prášok alebo kajenské korenie.

Okrem toho si môžete vyrobiť vlastný prípravok proti mravcom z droždia a medu. Ten môžete použiť v tom prípade, ak ste už našli hniezdo mravcov. Jednoducho zmiešate tieto dve suroviny a nalejete ich do hniezda. Keďže bude mravcom táto zmes sladko voňať, ochutnajú ju a na základe kvasenia v droždí v útrobách zomrie.

Comments are closed.