Počuli ste už o svetelnej terapii? Alebo novodobý boom v starostlivosti o pleť

Móda a krása

Svetlo sa dá využívať aj na preventívne a liečebné účely. Rôzne časti svetelného spektra a rôzne druhy svetla vrátane prirodzeného slnečného žiarenia sa používajú v rámci fototerapie, ktorej benefity sa čoraz častejšie uplatňujú aj v kozmetickom priemysle. Zistite, ako dokáže pomôcť aj vašej pleti!

(zdroj: unsplash.com)

LED svetelná terapia pomáha kožným problémom

Novým trendom v oblasti starostlivosti o pleť je LED terapia. Môže byť nápomocná pri viacerých problémoch s pokožkou. Na takúto svetelnú terapiu sa využívajú LED terapeutické prístroje, ktoré majú najčastejšie formu masiek na tvár, prípadne masiek s časťou ošetrenia krku. Svetlo, ktoré vyžarujú, preniká až do kože, a práve rôznorodé vlnové dĺžky a ich kombinácie napomáhajú riešeniu množstva indikácií. Takéto LED zariadenia produkujú svetlo, ale nie teplo. To vstupuje do vnútra buniek, kde následne dochádza k absorpcii energie zo svetla a stimulácii určitej odozvy v pokožke.

Proti starnutiu aj akné

Prečo sa teda LED zariadenia považujú za priam revolučných pomocníkov na ošetrenie pleti? Vyžarované LED svetlo pomáha stimulovať bunky, čím podporuje tvorbu dôležitého kolagénu. Kolagén zasa podporuje elasticitu, čiže pružnosť a pevnosť pokožky. Vplyvom svetla sa zlepšujú aj regeneračné procesy v koži, a to zasa podporuje hojenie pokožky. Ďalšou výhodou LED terapie je to, že je vhodná pre akýkoľvek typ pleti, vrátane zrelej aj problematickej. Práve pri takejto pleti sa ukazuje, že LED terapia je vynikajúca v boji proti starnutiu pleti a rozvoju známok starnutia. Účinná je aj na akné.

Domáca LED terapia

Zariadeniam na svetelnú LED terapiu sa pripisuje aj zlepšenie tónu pleti a eliminácia začervenania. Okrem toho rozjasňujú pleť, zjemňujú vrásky a omladzujú pokožku. Dokážu aj zjemniť textúru pleti, zosvetliť pigmentové škvrny a pôsobiť protizápalovo. Vplyv má intenzita aj sila žiarenia a rozhodujúca je aj dĺžka samotnej LED terapie. Určite sa od nej nedajú očakávať okamžite viditeľné účinky. Dobrou správou je, že takáto terapia sa dá vyskúšať aj v pohodlí domova. Dostupné sú najmä LED masky, ktorých používanie je všeobecne bezpečné, no vždy je potrebné dodržiavať nariadenia uvedené v návode. Z hľadiska financií sú prístroje na LED terapiu celkom dostupné, ceny sa pohybujú obvykle okolo sto eur.

Comments are closed.