Kontrolujete svojmu partnerovi telefón? Nič dobré vám to neprinesie

Vzťahy a rodina

V dnešnej dobe sa elektronické zariadenia menia na tie najdôvernejšie a najtajnejšie zákutia nášho života. Sú veľmi užitočné, ale rovnako sa dokážu proti nám aj otočiť a stať sa čiernymi skrinkami našich vzťahov. Túžite nahliadnuť do telefónu svojho partnera, len aby ste mali istotu, že je všetko v poriadku? Pozor, môže ísť o narušenie súkromia!

Kontrolujete svojmu partnerovi telefón? Nič dobré vám to neprinesie

(zdroj: unsplash.com)

Nekontrolujte – komunikujte

Podľa výskumu spoločnosti Avast telefón kontroluje svojmu partnerovi alebo partnerke 1 zo 4 žien a 1 z 5 mužov. Prvým dôvodom, prečo to tak je, je dôvera. Ak váš partnerský vzťah na nej nie je založený, prípadne jedna strana zradí tú druhú, kontrolovanie telefónov je len prvým krokom ku kontrolovaniu toho druhého. Myslite však na to, že skontrolovanie správ alebo konverzácií na sociálnych sieťach dôveru vo vašom vzťahu neobnoví, ani neprinesie nič pozitívne. Oveľa lepším spôsobom je otvorená komunikácia.

Neveríte sami sebe

Ďalším dôvodom, ktorý stojí za kontrolovaním niečieho súkromia, je neistota. Táto neistota sa možno navonok prejavuje ako nedôvera v partnera, ale v skutočnosti ide o nedôveru v samého seba a vlastné kvality. Nízka sebaúcta, pochybnosti o tom, či ste pre svojho partnera dosť dobrí,… To všetko môže viesť k zvýšenej potrebe kontrolovať. Mnohokrát si myslíme, že ak sa k nám náš partner nespráva v poslednej dobe zhovievavo, odpoveď môžete nájsť v jeho telefóne. Namiesto toho, aby ste sa s týmto podozrením postavili jemu zoči-voči. Aj to je vedľajší účinok technických výdobytkov.

Aj tak s tým nič neurobíte

Kedy sa z nevinnej kontroly stáva naozaj nebezpečná záležitosť? Ak začnete na kontrolovanie partnera využívať každú možnú voľnú chvíľku, keď odíde od počítača alebo nechá niekde položený telefón. Extrémom je aj založenie si falošného profilu na chate a overovanie si, či sa partner nechá zviesť neznámou osobou. Prestať by ste mali aj vtedy, keď kontrolujete partnerovi výpisy z bankových účtov, sliedite po heslách, využívate aplikácie na to, aby ste určili jeho polohu,… Tajné prezeranie správ, histórie prehliadača alebo komunikácie vôbec nie je v poriadku. Ak by ste aj zistili, že váš partner napríklad s niekým flirtuje, pravdepodobne s tým nebudete vedieť nič urobiť, pretože pocit hanby, že ste sa dozvedeli takýmto spôsobom, bude väčší. Takéto správanie nie je mučivé len pre partnera, ale predovšetkým pre vás. Namiesto plytvania energiou na ubližovanie si radšej strávte plnohodnotný čas so svojím partnerom tým, že spolu budete komunikovať po starom – z očí do očí.

Comments are closed.