Na výlete v stovežatej – poznáte hlavné mesto našej susednej republiky?

Zaujímavosti

Leto je časom nielen exotických dovoleniek, ale aj výletov či poznávacích zájazdov, na ktoré v priebehu roka nemáme čas. Hlavné mestá sú samostatnou kategóriou takýchto výletov, pretože v každom jednom toho nájdete na pozeranie až-až, či už ste fanušíkom historických pamiatok, dobrého jedla alebo zábavy. A práve toto všetko ponúka aj nie tak veľmi od nás vzdialená Praha!

Na výlete v stovežatej - poznáte hlavné mesto našej susednej republiky?

(zdroj: unsplash.com)

Tieto pamiatky sú jednoducho “must see”

Praha má podobne ako iné veľké mestá niekoľko lokalít, ktoré ak nenavštívite, akoby ste tam ani neboli. Medzi ne určite patrí Václavské námestie, pôvodne slúžiace ako trhovisko. Okrem slávnej sochy svätého Václava tu nájdete aj sieť obchodov, reštaurácií, fastfoodov, hotelov a butikov. Za návštevu určite stojí aj Národní museum, ktoré sídli práve na tomto námestí. Čo by to bola za návšteva Prahy bez toho, aby ste nevideli Pražský orloj? Je dominantou Staromestského námestia, ktoré sa tiež oplatí vidieť, určite však nie počas víkendov či sviatkov, kedy je preplnené. V čase Vianoc sa na ňom konajú pražské vianočné trhy, ale opäť radšej odporúčame navštíviť iné, menšie námestia, ak sa nechcete predierať davmi a Staromestské námestie si prísť vychutnať mimo časov turistickej špičky. Tento tip sa vzťahuje aj na slávny Karlov most, ktorý už v súčasnosti ani plynule neprejdete, pretože je od začiatku do konca zastavanými skupinami turistov. Najmenej ich býva v Prahe počas pracovných dní, čo ale nemusí na návštevu vyhovovať každému. Ak prídete uprostred víkendu, jednoducho sa na nápory turistov musíte pripraviť.

Pre gurmánov

Hlavné mesto Českej republiky je rovnako, ako celé Česko, známe svojou kuchyňou a dobrým pivom. Kto by nemiloval sviečkovú, vepřo-knedlo-zelo alebo dobre vychladenú Plzeň! Ikonické pražské podniky ponúkajú všetko, čo by ste v Čechách mali ochutnať. Patria medzi ne napríklad U Fleků, U Pinkasů či U Zlatého tygra. Opäť však platí, že tak, ako sú tieto podniky najznámejšie, sú aj najnavštevovanejšie, takže v prípade, že sa ich chystáte navštíviť v najfrekventovanejších časoch, nezabudnite si dať rezerváciu. Typické české “hospůdky” sú napríklad aj Lokál, Potrefená husa alebo Vinohradský parlament (prvé dve nájdete aj v iných českých mestách). Neobíďte ani cukrárne a kaviarne, ktoré majú tiež v Prahe dlhoročnú tradíciu a nezabudnite si dať typické české věnečky alebo obložené chlebíčky. Naším tipom je napríklad Ovocný Světozor, absolútna pražská klasika, alebo aj interiérovo veľmi zaujímavá cukráreň Alchymista. Kaviarne sú v Prahe na každom rohu – pre tých, ktorí milujú nostalgiu, odporúčame Kaviareň Slávia poprípade Café Savoy, a ak si ku káve chcete dať napríklad aj raňajky v trochu modernejšej kaviarni Café Laskavá alebo Ty kávo pri Vltave v mestskej časti Praha 5.

S deťmi aj bez detí

Ak sa do Prahy chystáte s deťmi, určite neoľutujete. Toto mesto ponúka veľké množstvo atrakcií aj pre najmenších a navyše sa dobre zabavíte s nimi, takže je pre výlety s deťmi ako stvorené. S deťmi môžete zájsť napríklad do pražskej ZOO, ktorá je ideálnym miestom na celodenný výlet, alebo napríklad na romantický Petřín, kde okrem rozsiahlych parkov a rozhľadne nájdete aj zrkadlové bludisko či krásny historický kolotoč. Pre interiérové aktivity môžete navštíviť Múzeum voskových figurín, Múzeum čokolády alebo originálne Múzeum pražských povestí a strašidiel. Tým, ktorí si chcú z potuliek Prahy priniesť aj nejaký suvenír, ešte odporúčame navštíviť napríklad hračkárstvo Hamley’s, ktoré nie je rajom len pre deti. Praha ponúka aj množstvo nočných aktivít – od rôznych strašidelných prehliadok zameraných na staré mýty a poveste až po nočný život v podobe návštevy baru alebo nočného klubu. Ak si chcete zájsť na dobrý drink, naším tipom je určite Hemingway Bar alebo L’Fleur, zatancovať si zasa odporúčame Duplex na Václavskom námestí alebo Epic Prague. Ak zháňate počas vášho pobytu v Prahe ubytovanie, pozrite si náš tip ako ušetriť na Booking ubytovaní. Chýba vám niečo na cestu alebo pobyt počas vášho výletu? Uplatnite naše zľavové kupóny a kódy a nakúpte všetko, čo potrebujete, za výhodné ceny.

Comments are closed.