Kupujete umývačku riadu? Nechajte si poradiť!

Návody

Umývačka riadu slávi posledné desaťročie obrovský úspech. Stala sa súčasťou väčšiny domácností a práve preto je ponuka na trhu taká široká. Ak ste doposiaľ žiadnu umývačku doma nemali, môže byť pre vás orientácia vo všetkých typoch a modeloch jemne zložitá. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, na čo myslieť a čo zvážiť pri výbere tej najvhodnejšej umývačky pre vašu domácnosť.

Kupujete umývačku riadu? Nechajte si poradiť!

(zdroj: unsplash.com)

Kde vaša nová umývačka bude

To, na čo by ste mali pred kúpou umývačky myslieť, je predovšetkým priestorová dspozícia, v ktorej ju umiestnite a tiež ako často v nej budete umývať riad. Položte si aj otázku, či zostane nová umývačka riadu súčasťou existujúcej kuchyne, alebo do budúcna plánujete sťahovanie prípadne nejakú rekonštrukciu. Rozhodujúca je teda kapacita a rozmery umývačky, jej vnútorné usporiadanie a programy a funkcie, ktoré ponúka. Dôležitá je aj spotreba, hlučnosť, dĺžka umývacieho cyklu a bezpečnostné prvky. Čo sa týka umiestnenia umývačky v priestore, rozlišujeme tri základné typy: vstavané, voľne stojace a stolové umývačky. Každá z nich má svoje výhody aj nevýhody.

Vstavaná alebo voľne stojaca?

Výhodou vstavaných umývačiek riadu je to, že dokážu úplne splynúť s dizajnom kuchyne a nenarúšať ho. Pri umývačkách so skrytým ovládacím panelom ani nezistíte, kde sa nachádzajú. Vstavaná umývačka sa totiž dodáva bez predného dekoru, a tak na jej dvierka použijete také obloženie, aké máte na kuchynských skrinkách. Pozrite si aj naše tipy na najlepšie vstavané umývačky riadu. Stolové umývačky sa hodia do domácností s jedným alebo dvoma ľuďmi. Zmestia sa do malého bytu, kancelárie alebo na chatu a existujú aj modely, pri ktorých sa dá voda napúšťať aj vypúšťať ručne. Voľne stojacu umývačku môžete umiestniť kamkoľvek, kde je elektrická zásuvka. Znamená to, že nemusí byť len v kuchyni. Takáto umývačka síce vzhľad kuchyne jemne naruší a je trochu hlučnejšia, ako tá vstavaná, môžete s ňou však voľne manipulovať. Aj na tento typ umývačky riadu odporúčame využiť naše kupóny a zľavové kódy.

Úsporné A

Kapacitu umývačky môžete nájsť vyjadrenú počtom súprav riadu, ktoré sa do nej dajú naskladať na jedenkrát. Súvisí to aj s údajmi o rozmeroch, pretože do umývačky širokej 45 cm sa zmestí 10 súprav riadu, zatiaľ čo do umývačky so šírkou 60 cm až 12 a viac súprav. Praktickým doplnkom je aj príborová zásuvka, kam sa zmestia nielen príbory, ale aj malé hrnčeky, metličky a iné drobné kuchynské pomôcky. Umývačky riadu sa všeobecne vyznačujú nízkou spotrebou vody a elektrickej energie v porovnaní s ručným umývaním. Koľko umývačka spotrebuje vody a elektrickej energie sa dozviete z jej energetického štítku. Označenie sa pohybuje od písmena A až po G, pričom A je najúspornejšie. Ak chcete sporiť aj v rámci ceny umývačky riadu, ponúkame vám ešte viac zliav a zľavových kódov, vďaka ktorým nakúpite nielen výhodne, ale aj priamo z pohodlia domova.

Comments are closed.