3 prínosy sexu pre zdravie, ktoré určite oceníte

LifeStyleVzťahy a rodinaZaujímavostiZdravie

Väčšina ľudí má sex len pre zábavu a vôbec si neuvedomujú jeho zdravotný prínos. Napríklad aj nevinný bozk je mimoriadne zdravá vec, ktorá pomáha rozvíjať pľúca, vyhladzuje vrásky a posilňuje imunitu.

3 prínosy sexu pre zdravie, ktoré určite oceníte

3 prínosy sexu pre zdravie, ktoré určite oceníte (Foto: unsplash.com)

Intímne vzťahy možno nazvať univerzálnym liekom pre človeka, a nie je tomu tak pre nič za nič. Experti z celého sveta aktívne študujú jeho „liečivé“ vlastnosti a majú dobré výsledky.

Aby sa ale zdravotné účinky prejavili naplno, musíte splniť jenu podmienku, milovanie musí byť pravidelné, jeho frekvencia by mala byť najmenej 2-krát týždenne. Poďme teda diskutovať, aké prínosy pre zdravie môžete získať, ak začnete spĺňať túto príjemnú požiadavku.

Sex pomáha chudnúť

Milovaním spálite od 70 do 150 kalórií za pol hodiny (podľa niektorých správ orgazmus dokonca „odoberá telu“ až 400 kalórií). Je to porovnateľné s inými fyzickými aktivitami, ako je joga (114 kalórií za pol hodiny), tanec (129 kalórií) alebo svižná chôdza (153 kalórií).

Milostné radovánky sa rovnajú 15 minútam behu, 30 minútam aerobiku alebo tenisu, 35 minútam jazdy na bicykli a 40 minútam korčuľovania .

Okrem toho sexuálne vzrušenie a orgazmus uvoľňujú hormón testosterón, ktorý je potrebný na vytváranie a udržiavanie kostného a svalového tkaniva.

Pravidelný sex posilňuje aj svaly hrudníka, panvy, krku a ramien, pomáha formovať uvoľňujúce svaly a aktivuje metabolizmus. Ak nemáte naň partnera, máme pre vás ponuku sexu v Žiline.

Zvyšuje inteligenciu

Nemeckí vedci zistili, že počas sexuálneho styku je mozog nasýtený kyslíkom, čo vedie k zlepšeniu pamäti a schopnosti učiť sa. Vedci z Talianska tieto informácie doplnili: ukázalo sa, že prvý fyzický kontakt s novým partnerom zvyšuje rast nervových zakončení, ktoré prispievajú k aktivácii mentálneho procesu. Takže opäť dobrý dôvod na sex v Trenčianskom kraji.

Okrem toho sa po sexe zvyšuje aj rast nových mozgových buniek v oblasti, ktorá je zodpovedná za získavanie vedomostí a pamäte. Intimita tiež prispieva k produkcii testosterónu a adrenalínu, ktoré sú zodpovedné za pamäť, pozornosť a rýchlosť reakcie.

Posilňuje srdce

Sex je záťaž, ktorá zvyšuje srdcový rytmus a silu krvného obehu trénovaním srdcového svalu a krvných ciev. V čase orgazmu stúpa tlak a pulz sa zrýchľuje ( srdce môže dosiahnuť 160 úderov za minútu) – opäť užitočné cvičenia pre tento životne dôležitý orgán. Navyše z tohto dôvodu sa znižuje riziko krvných zrazenín. Vedci z univerzity v Queen’se v Belfaste (Írsko) dokonca zistili, že sex 3-krát týždenne a viac znižuje pravdepodobnosť infarktu. Tak sa ním rýchlo vyliečte a dajte dohromady.

Text:PR

Comments are closed.