Ako prestať variť to isté jedlo stále dookola?

LifeStyleVzťahy a rodinaZaujímavostiZdravie

Pri každodennom varení sa inšpirácia často stráca. Ľudia sa potom dostávajú do kolobehu tých istých jedál a to ich tiež časom omrzí. Nenechajte si znechutiť jedlá, ktoré máte radi tým, že ich budete variť stále dookola. Skúšajte nové veci a nebojte sa experimentovať! Ako variť obedy tak, aby to bolo vždy niečo iné a zároveň chutné?

Ako prestať variť to isté jedlo stále dookola?

Ako prestať variť to isté jedlo stále dookola? (Foto: pixabay.com)

Raz do týždňa niečo sladké

Aj mäso sa vám niekedy môže znechutiť, a preto si zaveďte do vašej domácnosti pravidlo, že aspoň raz do týždňa bude obed sladký. Najlepší je na to piatok alebo sobota. Dobrý čas vyložiť si nohy a vyskúšať donášku. Tu nezabúdajte na zľavové kódy Bistro a rôzne ich akcie. Vaše deti aj partner vám budú za buchty, palacinky alebo šúľance určite veľmi vďačné.

Treba brať do úvahy aj iné hľadisko a to naše zdravie. Pestrá a vyvážená strava by mala byť úplnou samozrejmosťou. Dostatočná dentálna hygiena ochráni vaše zuby a vaše zdravie. Jedná sa výbornú prevenciu.

Experimentujte

Mäsitý obed by sa mal skladať z troch základných  zložiek a to je zelenina, príloha a mäso. Tieto tri časti môžete akokoľvek obmieňať. Ako základ si môžeme zvoliť napríklad kuracie mäso. Prílohu môžete zvoliť zemiaky (kašu, opekané, hranolky, mastené), ryžu (ďalšie rôzne druhy) alebo cestoviny. Zeleninu si môžete zvoliť podľa chuti alebo danej sezóny. Aby ste obmieňali jedlá, zmenu urobí aj rôzna voľba korení, dochucovadiel a spôsob prípravy. Nemusíte sa prísne držať receptov, jednoducho spravte to, čo vám príde vhodné a chutné.

Comments are closed.