Najpopulárnejšie mená na Slovensku, výber najlepších

LifeStyleVzťahy a rodinaZaujímavosti

Či už vyberáte meno vášmu budúcemu potomkovi alebo vás len zaujíma, aké mená sú momentálne najpopulárnejšie na Slovensku, v tomto článku nájdete množstvo nápadov na zaujímavé mená, ktoré si Slováci a Slovenky zamilovali. Tie najvyššie priečky už neobsadzujú také tie klasické mená, preferované sú skôr zahraničné a exotickejšie mená. Ktoré mená sú tie TOP?

Najpopulárnejšie mená na Slovensku, výber najlepších

Najpopulárnejšie mená na Slovensku, výber najlepších (Foto: unsplash.com)

Dievčenské mená

Medzi najpopulárnejšími dievčenskými menami nájdete skôr také tie modernejšie ako tie klasické, číro slovenské. Na najvyšších priečkach sa pohybujú mená: Olívia, Sofia, Izabela , Zoja či Jasmína. Z nezvyčajnejších mien sú tu aj Stela, Amélia alebo Zara. V zozname TOP 20 sa však nachádzajú aj tradičnejšie mená: Veronika, Kristína, Natália a Laura.

Chlapčenské mená

U chlapcov je to skôr naopak ako u dievčat. Prevažujú slovenské mená ako Martin, Michal, Tomáš, Filip, Adam alebo Samuel. Populárne sú aj Šimon, Ondrej a Dávid. Ľudia si obľúbili dávať svojím synom aj nezvyčajnejšie a skôr zahraničné mená ako Damián, Oliver, Alexander a Marko. Ktovie, prečo sa u chlapcov preferujú Slovenské mená a u dievčat skôr tie zahraničné a nezvyčajnejšie.

Comments are closed.