Plánujete dovolenku? Aké sú výhody a nevýhody last minute dovoleniek?

LifeStyleZaujímavosti

O last minute ponukách počul už asi každý, kto niekedy hľadal dovolenku na internete. Cestovné kancelárie ich ponúkajú zákazníkom, keď sa snažia doplniť posledné voľné miesta. Pre bežných ľudí to často znamená dovolenku za LACNEJŠIE peniaze, ale last minute ponuky majú aj iné výhody a tiež určité nevýhody.

Plánujete dovolenku? Aké sú výhody a nevýhody last minute dovoleniek?

Plánujete dovolenku? Aké sú výhody a nevýhody last minute dovoleniek? (Foto: tiptravel.sk)

Výhody

Či už si vyberiete last minute v Turecku alebo v Karibiku, cena bude nižšia než pri objednávke s väčším predstihom. Dôvodom je, že pri bežnej ponuke cestovnej kancelárii platíte viac než cenu za samotný pobyt, aby aj oni mali zisk. Pri last minute dovolenkách sa kancelária už nesnaží zarobiť, ale nechce byť v strate.

Preto bude cena približne v reálnej hodnote vášho ubytovania alebo zájazdu. Okrem nízkej ceny môže byť pre niekoho výhodné, že si dovolenku kúpi iba pár dní pred odchodom. To často využívajú napríklad rodiny s deťmi, aby sa vyhli stornovaniu z dôvodu choroby. Taktiež ak neviete, ako budete mať voľno v práci, dobrý last minute termín vám umožní ísť na dovolenku aj bez objednávky pol roka dopredu.

Nevýhody

Keďže last minute ponuky sú už v podstate iba dopredaj, na výber budete mať z menšieho množstva možností. Ak ale nie je vašou prioritou prostredie a hľadáte dovolenku podľa ceny, nemusí vám to vôbec vadiť.

Výber je stále dostatočný na to, aby ste našli ubytovanie, ktoré vám aspoň z veľkej časti bude vyhovovať. Problém ale môže nastať, pokiaľ niekto chce cestovať s väčšou skupinou a za nízku cenu.

Last minute ponuky sa väčšinou na to isté miesto nepredávajú v počte väčšom než pre 4-5 ľudí. Málokedy sa stane, že by objednávku dovolenky stornovali napríklad dve rodiny s deťmi, takže by si partia 8 kamarátov mohla nájsť lacnejší last minute zájazd na to isté miesto.

Ak teda hľadáte výhodnú dovolenku, určite si pozrite aj last minute ponuky od rôznych cestovných kancelárií. Možno nenájdete presne to miesto, nad ktorým ste premýšľali už od minulého roku, ale máte pomerne veľkú šancu, že sa objaví porovnateľne dobrá ponuka, síce s niekoľkými nevýhodami, ale za výhodnejšie ceny.

Text:PR

Comments are closed.