Ako si vybrať dobrú autoškolu

LifeStyleZaujímavosti

Mať vodičský preukaz je dnes už samozrejmosťou pre mužov aj ženy. Aby však vaša príprava na skúšky prebehla bez komplikácií, máme pre vás návod, ako si vybrať kvalitnú autoškolu.

Ako si vybrať dobrú autoškolu

Ako si vybrať dobrú autoškolu (Foto: autoskola-feki.sk)

Ako spoznať kvalitnú autoškolu

Keď platíme za tovar alebo služby, zaujíma nás najmä cena. Cena je jedným, no nie najhlavnejším kritériom, ktoré by ste pri výbere autoškoly mali vziať do úvahy. Okrem ceny by ste mali zistiť aj iné informácie.

  • Zistite si, aké sú názory predchádzajúcich účastníkov kurzov na vodičský preukaz. Veľa sa dozviete na stránke autoškoly ale tiež na sociálnych sieťach a iných internetových diskusných fórach.
  • Informuje sa o prístupe inštruktorov. Mali by sa vyznačovať profesionálnym prístupom, dostatkom skúseností a tiež trpezlivosťou.
  • Kvalitná autoškola má tiež široký vozový park. Pre vás ako budúceho vodiča je to výhodou. Naučíte sa zorientovať v interiéri rôznych značiek áut.
  • Autoškola by nemala mať prvé jazdy priamo v uliciach mesta. Hľadajte takú, kde si šoférovanie najskôr vyskúšate na cvičisku.
  • Autoškola by vám mala na dobu trvania kurzu zapožičať učebnice. Ušetríte si tak čas na ich zháňanie.
  • Ak ste dostatočne zručný, dobré je, ak autoškola ponúka aj možnosť absolvovať zrýchlené kurzy. A naopak, keď sa obávate, že sa do záverečnej skúšky všetko nenaučíte, mala by ponúkať aj kondičné jazdy. Tie si môžete objednať navyše ku kurzu.

Koľko to bude stáť

Znakom kvality a profesionálneho prístupu je tiež zverejnený cenník autoškoly. Mal by byť dostatočne prehľadný, aby ste sa vopred dozvedeli, koľko bude kurz v autoškole stáť. Mal by tiež obsahovať informáciu, koľko bude stáť kurz prvej pomoci a samotná skúška na vodičský preukaz. Výhodou je, ak cenník obsahuje zľavy pre študentov. Tieto informácie by mali byť dostupné na internetovej stránke autoškoly. Tak si budete môcť jednoducho porovnať jednotlivé ponuky a vybrať si váš kurz, na ktorom sa naučíte všetko potrebné.

Text:PR

Comments are closed.