Neviete ako vybrať zásnubný prsteň? Poradíme vám ako na to

LifeStyleNávodyVzťahy a rodina

Výber zásnubného prsteňa je úloha, ktorá si vyžaduje veľa premýšľania nad finálnou voľbou. V dnešnej dobe je ponuka taká široká, že výber jedného konkrétneho môže byť problémom. Ak sa ale budete držať určitých zásad a tipov, mali by ste to zvládnuť bez väčšej námahy.

Neviete ako vybrať zásnubný prsteň? Poradíme vám ako na to

Neviete ako vybrať zásnubný prsteň? Poradíme vám ako na to (Foto: vipgold.sk)

Vyberajte podľa vlastností partnerky

Pri výbere dobrého snubného prsteňa je dôležité zamyslieť sa nad charakterom vašej partnerky. Podľa toho si vyčleníte určitý štýl prsteňov, z ktorých budete vyberať. Pre ženu, ktorá si potrpí na romantiku, bude lepšie vyberať tradičný prsteň s diamantom vsadeným do korunky. Avšak ak je vaša partnerka minimalistická duša, ktorá pred výraznými detailmi uprednostní jednoduchý design, radšej siahnite po menej nápadnom štýle. Jednoducho vy musíte vedieť, čo ju poteší, čo má rada a čo na sebe najradšej nosí.

Materiál

Keď už viete, v akom štýle sa pohybujete, nasleduje výber materiálu. Najčastejšou voľbou je zlato – biele, žlté, ale aj ružové. Medzi týmito druhmi vyberáte opäť podľa partnerky. Pre konzervatívnu ženu bude najlepšie tradičné, žlté zlato. V posledných rokoch avšak rastie popularita bieleho zlata, na ktorom krajšie vyniknú niektoré drahokamy. Ružové je výbornou voľbou pre dámy, ktoré by sa dali označiť ako „večné princezné.“ Ak chcete niečo naozaj špeciálne, môžete kúpiť prsteň z platiny. Platina je kov, ktorý je vďaka svojim vlastnostiam ešte vzácnejší než zlato. Narozdiel od ostatných bežne používaných kovov nepodlieha korózii, ale budete si zaňho musieť priplatiť.

Drahokam a jeho usadenie

Posledný krok je vybrať drahokam a spôsob jeho uchytenia na prsteň. Dve najčastejšie voľby sú zirkóny a brilianty. Medzi nimi sa vyberá podľa toho, koľko peňazí chcete do prsteňa vložiť. Ak nechcete prekročiť hranicu 300€, hľadajte prstene so zirkónmi. Ak je vaša finančná hranica vyššie, brilianty budú lepšou voľbou. Tie si totižto aj po rokoch udržia svoj lesk a krásu. V ponuke dnes nájdete aj prstene s inými vzácnymi kameňmi ako je akvamarín, rubín, prípadne perla. Pokiaľ ale nehľadáte vyslovene niečo špeciálne, radšej sa držte zirkónov a briliantov. Usadenie kameňa opäť záleží od vkusu vašej partnerky. Usadenie do krapien (malých pazúrikov) je klasika, naopak lunetové osadenie je vhodné pre minimalisticky orientované ženy.

Ak si stále neviete poradiť s výberom zásnubného prsteňa, nebojte sa osobne ísť do predajne šperkov a tam sa pýtať na podrobnosti. Tam nájdete ľudí, ktorí sa v šperkoch vyznajú najviac a vedia, že vám na správnej voľbe záleží. Môžete si byť istí, že nebudú mať problém vám poradiť, aby ste boli vy aj partnerka s prsteňom spokojní.

Text: PR

Comments are closed.