5 spôsobov, ako môžete vylepšiť design svojho domova

Bývanie a domácnosťZaujímavosti

Väčšina z nás sa snaží dosiahnuť, aby bol domov miestom pre oddych a rodinnú pohodu. K tomu patrí aj design interiéru, ktorý v tomto zohráva veľmi veľkú úlohu. Mnohí ľudia sa snažia vo svojom byte robiť veľké zmeny s cieľom vylepšenia designu. Často ale stačí venovať pozornosť maličkostiam a výsledok môže silno ovplyvniť výsledný dojem.

5 spôsobov, ako môžete vylepšiť design svojho domova

5 spôsobov, ako môžete vylepšiť design svojho domova (Foto: unsplash.com)

Hľadajte inšpiráciu

Prvým a veľmi dôležitým krokom pri snahe o zmenu v dome, by malo byť hľadanie inšpirácie. Ľudia často urobia tú chybu, že začnú nakupovať nábytok a dekorácie podľa aktuálnej nálady. To síce poteší z krátkodobého hľadiska, ale po určitom čase bude všetko pôsobiť náhodne a pomiešane. Preto je dobré venovať aspoň hodinu hľadaniu na stránkach s designovými návrhmi bytov a nájsť štýl, ktorého sa potom budete držať. Myslite na každý jeden detail, pretože aj moderná kľučka môže urobiť veľa.

Odstráňte neporiadok

Je ľahké nájsť dôvody prečo neupratovať. Niekto nestíha, niekto má k veciam silný citový vzťah a niekto hovorí, že deti aj tak urobia neporiadok znovu. Pravdou ale je, že v upratanom byte sa budete cítiť oveľa lepšie, už len preto že zmizne pocit povinnosti upratovania. Stačí každý víkend vyhodiť zopár zbytočností alebo upratať jednu poličku a uvidíte, že čoskoro bude interiér pôsobiť iným, krajším dojmom.

Skúste zladiť detaily

Pri zariaďovaní si možno niektorí povedia, že detaily ako kľučky na dverách a držadlá na zásuvkách nemusia byť rovnakej farby a nepokazí to dojem z interiéru. Ale práve tieto malé prvky dokážu interiér akoby prepojiť. Aj návštevy sa určite potešia, ak budú jednoduché vešiaky na bundy, kľučky na dverách a množstvo ďalších drobností v jednej farbe.

Vymaľujte

Toto je jeden z tých náročnejších spôsobov ako „osviežiť“ interiér v byte, ale efekt budete vnímať ešte dlho. Maľovanie vyžaduje väčšiu finančnú investíciu a treba pred ním uvoľniť steny a zabaliť nábytok, ale nič nevyzerá horšie ako staré a špinavé steny. Prípadne ak sa vám nechce investovať veľa času a s peniazmi nemáte problém, určite nebudete mať problém nájsť firmu, ktorá vymaľuje za vás.

Opravte drobné poškodenia

Podobne ako v predošlom bode, aj pri tomto ide o malé veci. V každom byte sa nájdu maličkosti, ktoré už dlhší čas čakajú na opravu. Možno to nie je nič potrebné, ale akonáhle si to raz všimnete, pri každej návšteve danej miestnosti vám to bude vadiť. A pritom oprava vás vôbec nemusí stáť veľa času. Či už ide o výmenu žiarovky, dotiahnutie vodovodnej batérie, alebo zasadrovanie praskliny v stene, určite sa do opravy oplatí investovať pár minút z jedného voľného dňa.

Pred veľkými a náročnými zmenami, ktoré ste v byte plánovali urobiť v snahe vylepšiť design interiéru, skúste zmeniť niečo menšie. Často si ani neuvedomíme, ako silno detaily vplývajú na výsledný dojem a možno vám to ušetrí zbytočnú námahu.

Text:PR

Comments are closed.